سرورهای مناسب
9 مرداد 1401

سرورهای مناسب برای Collocate در دیتا سنترها

سرور مجازی

معرفی سرور DL560 Gen9 :

یکی ازقوی ترین سرور های رک مونت شرکت اچ پی اینترپرایز ، سرور DL560 Gen9 است ، این سروراچ پی یک سرور دو یونیتی است که بعد از اتصال کردن این سرور بر روی رک ، تعداد ۲ واحد از فضای رک ما را اشغال خواهد کرد .

سرور DL380 Gen9 دارای ۴ اسلات برای قرار دادن پردازنده است ، که این پردازنده ها را میتوانیم از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-4600 v4 product family و یا Intel® Xeon® E5-4600 v3 product family انتخاب کرد . با انتخاب پردازنده از سری پردازنده های ذکر شده میتوانیم تعداد ۶ تا ۲۲ هسته ی پردازشی به ازای هر پردازنده در اختیار داشته باشیم که این موضوع میتواند تاثیر زیادی بر روی افزایش سرعت پردازش اطلاعات ما داشته باشد .

سرور DL560 Gen9 دارای ۴۸ اسلات مموری است ( به ازای هر اسلات پردازنده تعداد ۱۲ اسلات مموری را دارا میباشد ) . که بر روی این اسلات ها میتوانیم از مموری های DDR4 Smart Memory استفاده کنیم . که در صورتی که از مموری های 32GB بر روی این اسلات ها قرار دهیم ، مقدار 3TB مموری در اختیار ما قرار خواهد گرفت که این مقدار مموری حداکثر مقدار مموری است که میتوان بر روی سرور DL560 Gen9 قرار داد .

این مموری های از تکنولوژی های Advanced ECC and DIMM Address/Parity Protection و Memory Online Spare Mode و Memory Lock Step Mode برای محافظت از اطلاعاتی که در حال پردازش بر روی انها هستیم استفاده میکنند .

سرور DL580 Gen9 تنها از درایو های SFF پشتیبانی میکند و حداکثر تعداد ۲۴ درایو SFF میتوانیم بر روی این سرور قرار دهیم . همچنین میتوانیم از درایو های NVMe نیز بر روی این سرور قرار دهیم ، که البته انجام این کار ملزم به قرار دادن Express Bay بر روی سرور خواهد بود .

این سرور به صورت Onboard یک کارت شبکه و یک استوریج کنترلر را داراست . کارت شبکه ی موجود بر روی این سرور یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که میتواند اطلاعات ما را با سرعت 1Gb در ثانیه انتقال دهد .

همچنین استوریج کنترلر موجود بر روی این سرور نیز یک استوریج کنترلر ساتا کنترلر است . و در صورتی که نیاز داشته باشیم از درایو های SAS بر روی این سرور استفاده کنیم ، میبایست از استوریج کنترلری که قابلیت پشتیبانی از درایو های SAS را داراست (‌مانند P440 ) بر روی سرور استفاده کنیم .

یکی از قابلیت هایی که شرکت اچ پی جهت آسان تر شدن مدریت و کنترلر سرورهای خود برروی سرور ها تعبیه کرده است ، قابلیت ILO میباشد . سرورDL560 Gen9 از این قابلیت مستثنی نبوده و از قابلیت ILO برخوردار میباشد . که طبیعی است این قابلیت تنها از توانایی های پایه ای ILO بر خوردار بوده و در صورت نیاز به قابلیت های بیشتر میبایست از لایسنس های مربوطه استفاده نماییم .

معرفی سرور DL360 Gen9 :

یکی دیگر از سرورهای رک مونت شرکت اچ پی اینترپرایز ، سرور DL360 Gen9 است ، که این سرور ، سروری یک یونیتی بوده و بعد از متصل شدن به رک ، مقدار یک یونیت از فضای رک ما را اشغال خواهد کرد .

سرور DL360 Gen9 ، دارای دو اسلات پردازنده است که میتوانیم این دو اسلات را از سری پردازنده های Intel® Xeon® E5-2600 v3 product family و یا Intel® Xeon® E5-2600 v4 product family انتخاب کنیم ، که با انتخاب پردازنده از این سری پردازنده ها تعداد ۴ تا ۲۲ هسته پردازشی در اختیار ما قرار میگرد که این موضوع نقش اساسی در سرعت پردازش اطلاعات ما خواهد داشت .

همچنین این سرور به ازای هر اسلات پردازنده ۱۲ اسلات مموری را نیز داراست که میتوانیم اسلات ها را با مموری های HPE DDR4 SmartMemory پر کنیم . که نهایتا مقدار ‪سه ترابایت مموری میتوانیم بر روی این سرور داشته باشیم .

سرور DL360 Gen9 قابلیت در بر گرفتن درایو های SFF و LFF را داراست . در صورتی که بخواهیم از درایو های SSFاستفاده کنیم نهایتا تعداد ۱۰ درایو و اگر بخواهیم از درایو هایLFF استفاده کنیم نهایتا تعداد ۴ درایو میتوانیم بر روی این سرور قرار دهیم . نکته قابل توجه در مورد این سرور این است که در صورتی که از حداکثر تعداد درایو ممکن بر روی این سرورHPE استفاده کرده باشیم ، میتوانیم تعداد درایو ۶ نیز به صورت NVMe بر روی اکسپنشن اسلات های این سرور استفاده کنیم .

سرور DL360 Gen9 به صورت OnBoard دارای یک کارت شبکه چهار پورت به مدل 331i است که میتواند اطلاعات را با سرعت 1Gb بر ثانبه انتفال دهد .البته بدیهی است که در صورت نیاز به تعداد پورت بالا تر و یا سرعت انتقال بالاتر میتوانیم از کارت شبکه های دیگر بر روی اکسپنشن های این سرور استفاده کرد .

همچنین سرور DL360 Gen9 به صورت OnBoard از یک استوریج کنترلر به مدل برخوردار است که این استوریج کنترلر فقط قابلیت پشتیبانی از درایو ها SATA را داراست و در صورتی که بخواهیم از درایو های SAS و یا دیگر استفاده کنیم میبایست از یک استوریج کنترلر مناسب دیگر مانندP440 استفاده کنیم .

یکی از قابلیت هایی که شرکت اچ پی جهت آسان تر شدن مدریت و کنترلر سرورهای خود برروی سرور ها تعبیه کرده است ، قابلیت ILO میباشد . سرورDL360 Gen9 از این قابلیت مستثنی نبوده و از قابلیت ILO برخوردار میباشد . که طبیعی است این قابلیت تنها از توانایی های پایه ای ILO بر خوردار بوده و در صورت نیاز به قابلیت های بیشتر میبایست از لایسنس های مربوطه استفاده نماییم .

تهران، خیابان فاطمی، خیابان هشت بهشت، پلاک ۲۰ ، طبقه منفی ۲

۸۸۹۸۹۰۳۷ ۰۲۱ - ۸۸۹۵۹۸۶۹ ۰۲۱

7 روز هفته، 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم

خرید سبز